Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická

Kontaktní údaje

adresa: Palachova 35, Ústí nad Labem
telefon: 474 778 110
email: sekretariat@szsvzs.cz
www: http://www.szsvzs.cz/
<
>
Logo školy Páteřní škola Ústeckého kraje Ordinace Ordinace Prezentace Vstup do studovny Studovna Infocentrum Vstup do hlavní budovy školy

O škole

Něco o naší škole

Počátky Střední zdravotnické školy v Ústí nad Labem jsou spojeny s provozem krajské nemocnice, která byla v roce 1945 převzata do české správy. 27. září 1946 zahájila činnost dvouletá škola pro diplomované ošetřovatelky. Ošetřovatelská škola v Ústí nad Labem byla založena jako jedna z prvních mimopražských škol.

Naše škola se nesoustředí pouze na vzdělávání absolventů základních a středních škol, ale v posledních letech nabízíme i možnost doplnění vzdělání zdravotnickým pracovníkům, případně těm, kteří si chtějí rozšířit svoji kvalifikaci. Pro zdravotnické pracovníky pořádáme ve spolupráci s Národním centrem ošetřovatelství nelékařských zdravotnických oborů (NCONZO) v Brně specializační vzdělávání v oborech Ošetřovatelství v intenzívní péči, Ošetřovatelství v interních oborech, Ošetřovatelství v chirurgických oborech a Ošetřovatelství v pediatrii. 

Škola sídlí ve třech budobách. Dvě jsou v Ústí nad Labem a jedna v Teplicích. Provozujeme také Domov mládeže.

 

Diplomovaná dentální hygienistka

53-41-N/3. Diplomovaná dentální hygienistka (denní, kombinovaná)

Výuka studentů oboru Diplomovaná dentální hygienistka byla na naší škole zahájena ve školním roce 1996/1997. Od té doby vychovává řadu absolventů, kteří jsou schopni úspěšně obstát na trhu práce. Mnoho z nich nachází uplatnění i v zahraničí.

Škola také realizuje řadu projektů, které přispívají k dalšímu zkvalitňování odborné přípravy.

 

Bližší informace Vám může podat vedoucí oboru DDH Mgr. Jitka Votrubcová, DiS.

email: jitka.votrubcova@szsvzs.cz

Adresa školy