Články

Články o dentální hygieně a zajímavé informace z tohoto oboru od hygienistek i laiků. Jak pečovat o zuby; prevence zubního kazu a parodontitidy; jak probíhá návštěva u dentální hygienistky; jak odstranit zubní plak, zubní kámen a pigmentaci; jak funguje bělení zubů, zda si vybrat domácí nebo ordinační bělení a na co si u bělení zubů dávat pozor; kdy a jak začít s dentální hygienou u dětí; vtipy o ústní hygieně a spoustu dalších zajímavých článků, postřehů a novinek z oblasti dentální hygieny.

Pokud si přejete svůj odborný článek zveřejnit na stránkách hygienistky.cz, klikněte sem>> a nechte se provést systémem přidání nového článku.

7 kroků k prevenci proti rakovině úst

Přinášíme Vám sedm jednoduchých kroků na samovyšetření pro včasné odhalení a prevenci rakoviny úst a přilehlého okolí. Projděte si následující kroky a předcházejte rakovině úst.

Detail

Proč jít na dentální hygienu?

Většina lidí má profesionální dentální hygienu spojenou s bělením zubů a celkově spíše s estetikou než se zdravím. Pojďme se spolu na dentální hygienu podívat z té nezprofanované stránky než jako na honbu za americkým úsměvem.

Detail

Dentální hygiena u dětí od 4 do 12 let

Minule jsme se dozvěděli, jak pečovat o ústa těch nejmenších (článek zde>>), ale co až dítě povyroste? Jak postupovat při předávání otěží čištění na dítě samotné, tak aby byla dál zaručena perfektní hygiena i bez dozoru rodiče a kdy s tím vůbec začít?

Detail

Hygienistky, obor dentální hygieny a jak to vlastně začalo

Přestože dnes již spousta lidí ví, kdo to dentální hygienistka je, na co se specializuje a jaké provádí výkony, můžeme se stále setkat s lidmi, kteří na otázku „Kdo je dentální hygienistka?“ nedokáží odpovědět a třeba ani netuší, že takováto profese existuje. Přitom toto povolání, které je dnes již nezbytnou součástí moderní stomatologie, funguje nejen v Česku, ale především ve světě, velmi dlouho.

Detail

Ústní hygiena u dětí do 3 let

Kdy začít s ústní hygienou u dítěte? Od narození? Od určitého věku? A jak ji vůbec u tak malého človíčka provádět? Máte-li i Vy tyto otázky a chcete na ně znát odpovědi, čtěte dále ;)

Detail

Zubní onemocnění část 6. – Zápach z úst neboli halitosis neboli foetor ex ore

Se zápachem z úst jsme se již určitě všichni za život několikrát setkali. Většinou je zápach z úst vnímaný jako obtíž, která znepříjemňuje komunikaci a vytváří bariéru mezi lidmi. Ať už z pohledu člověka, který si zápach ze svých úst uvědomuje a má kvůli tomu zábranu komunikovat nebo naopak, když si ho neuvědomuje a ostatní se vyhýbají komunikaci s ním. Zápach z úst, ale nehraje jen tuto sociální roli, ale může poukazovat i na některá onemocnění ústní dutiny, případně dýchacího ústrojí či trávicího traktu. Pojďme se tedy v dalším díle zubních onemocnění podívat na zápach z úst neboli halitózu.

Detail

Zubní onemocnění část 5. – Viklavost zubů a parodontitida

Třetí zuby, můstky, protézy nebo klapačky, kdo by je neznal. Dá se jim ale vyhnout nebo alespoň výrazně oddálit nutnost jejich používání? Pokud si chcete udržet vlastní chrup co nejdéle, tak je právě pro Vás určen další díl našeho seriálu o zubních onemocněních – tentokrát o viklavosti zubů a parodontitidě, někdy též laicky nazývané jako paradentóza.

Detail

Zubní onemocnění část 4. – Zánět a krvácení dásní

Krvácí Vám dásně, jsou citlivé a bolí? V tom případě je další díl našeho seriálu o zubních onemocněních určen právě Vám.

Detail

Vtipy o dentální hygieně

Vybíráme pro Vás vtipy z oblasti dentální hygieny a průběžně je doplňujeme do tohoto článku. Pokud znáte nějaký zajímavý vtip, který tu není a chcete se o něj s ostatními podělit, kontaktujte nás.

Detail

Zubní onemocnění část 3. – Zubní kaz

Zubní kaz – nepříjemnost, kterou zná snad každý. Jak ale vzniká a hlavně, co dělat, abychom se zubnímu kazu v ideálním případě úplně vyhnuli? Přečtěte si tento díl našeho seriálu o zubních onemocněních věnovaný problematice zubního kazu a poznejte jak na něj.

Detail

Vložte svůj profil, kurz, článek, slevu nebo inzerujte.

Vložit cokoliv